SC Johnson Polska Najlepszym miejscem pracy w roku 2017

Firmę wyróżniono za zaangażowanie na rzecz doskonałości w miejscu pracy

RACINE w stanie Wisconsin (29 marca 2017 r.) — Spółka SC Johnson produkująca cieszące się uznaniem marki takie jak Glade®, Pronto®, Raid®, Duck® i KIWI® ogłosiła w dniu dzisiejszym, że fabryka SC Johnson Polska w Gorzowie po raz pierwszy zdobyła tytuł Najlepszego miejsca pracy w roku 2017, przyznawany przez Instytut Great Place to Work®. Zakład znalazł się na Nie.5 miejscu w rankingu przedsiębiorstw zatrudniających ponad 500 osób.

Warto dodać, że wyróżnienie przyznano zaraz po przyjęciu firmy SC Johnson Polska w poczet podmiotów należących do Instytutu.

"Polski zespół wdraża kulturę współpracy bazującą na zapewnianiu odpowiednich narzędzi, szkoleń i wsparcia, czyli zasadniczych elementów warunkujących osiągnięcie sukcesu” — stwierdził Fisk Johnson, prezes i dyrektor generalny SC Johnson. „Gratulujemy zespołowi pierwszego zwycięstwa i życzymy kolejnych wyróżnień w przyszłości.”

Polski zespół dołącza do zakładów SC Johnson w Wenezueli, we Francji i w Niemczech znajdujących się na liście Najlepszych miejsc pracy w roku 2017.

Lista Najlepszych miejsc pracy to największe na świecie badanie doskonałości w miejscu pracy. Konkretna pozycja w rankingu zależy od rezultatów ankiety opinii pracowniczych oraz podanych informacji na temat kultury, programów i polityk przedsiębiorstwa.

W Stanach Zjednoczonych spółka SC Johnson 28 razy znalazła się na przygotowywanej przez czasopismo Working Mother liście „100 najlepszych firm dla pracujących matek”, zaś w zeszłym roku uzyskała perfekcyjny, 100-procentowy wynik w raporcie Corporate Eqality Index publikowanym corocznie przez organizację Human Rights Campaign.

Również w 2016 r. spółka SC Johnson znalazła się w gronie 25 Najlepszych wielonarodowych miejsc pracy na świecie, wybieranych przez Instytut Great Place to Work®, co zapewniło jej 20. miejsce w rankingu. Był to już piąty rok, w którym spółka została uwzględniona w tym wykazie.

O SC Johnson

SC Johnson to firma rodzinna, skupiona na innowacyjnych produktach wysokiej jakości, doskonałości w miejscu pracy oraz długotrwałym zobowiązaniu wobec środowiska i społeczności, w których działa. Posiadająca swoją siedzibę w USA firma jest jednym z wiodących na świecie producentów środków czyszczących stosowanych w gospodarstwie domowym oraz produktów do przechowywania domowego, oczyszczania i odświeżania powietrza, usuwania szkodników oraz pielęgnacji obuwia, jak również produktów mających zastosowanie w różnego rodzaju działalności gospodarczej. Oferuje ona na rynku znane marki, takie jak GLADE®, KIWI®, OFF!®, PLEDGE®, RAID®, SCRUBBING BUBBLES®, SHOUT®, WINDEX® oraz ZIPLOC® w USA i nie tylko, jak również marki sprzedawane na rynkach poza USA, takie jak AUTAN®, TANA®, BAMA®, BAYGON®, BRISE®, KABIKILLER®, KLEAR®, MR MUSCLE® i RIDSECT®. Firma, istniejąca już 131 lat i generująca 10 miliardów USD sprzedaży, zatrudnia około 13 000 osób na całym świecie i sprzedaje produkty dosłownie w każdym kraju na świecie. www.scjohnson.com